ته چين مرغ و لبو
ته چين مرغ و لبو
ته چين مرغ و لبو

آشپزی

ته چين مرغ و لبو

مواد لازم:

1-مرغ

2-ادويه

3-پياز

4-لبو

5-شكر

6-برنج

7-ماست

8-زرده تخم مرغ

9-زرشك

طرز تهيه:

  برای مواد بین ته چین .مرغ رو با زردچوبه و پیاز نمک آبپز می کنیم و بعد از پخت ریش ریش می کنیم و بعد با زعفرون کمی سرخشون می کنیم . از قبل هم لبو رو (چغندر قرمز ) با کمی شکر بزارید بپزه و بعد مربع های ریز خورد کنید.این از مواد میانی ته چین چهار پیمانه برنج آبکش می کنیم .

تو ظرفی جدا گانه یک کاسته ماست 4 عدد زرده تخم مرغ . زعفرون دم کرده ..نمک و روغن ( نمک و روغن به اندازه برنج تونم بریزید چون برنج آبکشی نمک و روغن نداره) خوب مخلوط می کنیم ..و بعد برنج بهش اضافه می کنیم و باز مخلوط می کنیم .

کف قابلمه چودن یا تفلون روغن می ریزیم . یک لایه از برنج که با سس ته چین مخلوط شده رو کف قابلمه می ریزیم و بعد با قاشق صاف می کنیم و بعد روی برنج رو از مرغ های ریش ریش شده +لبوهای خورد شده و روی لبوها رو زرشک اضافه می کنیم (لبو و زرشک باعث ترش و شیرین شدن ته چین میشه و مزه ته چین رو متفاوت و فوق العاده می کنه )و بعد روی مواد رو باز از برنج با سس مخلوط شده اضافه می کنیم و با قاشق صاف و فشرده می کنیم و در آخر دمش می کنیم.

نکته: می تونید از آب لبو حسابی جوشیده (غلیظ شده) به اندازه دو قاشق به سس ته چین اضافه کنید که طعم فوق العاده ای به ته چین میده.

نظرات

ارسال پاسخ

ارسال