طرز تهیه چيپس پنيرى
طرز تهیه چيپس پنيرى
طرز تهیه چيپس پنيرى

آشپزی

طرز تهیه چيپس پنيرى

مواد لازم :

1- چیپس ساده

1 بسته بزرگ

2- پنیر پیتزا

200 گرم

3- ژامبون

150 گرم

4- قارچ

100 گرم

5- کنسرو ذرت

1 قوطی

6- فلفل دلمه‌ای

1 عدد

7-سس قرمز

به میزان دل‌ خواه

 

طرز تهیه:

برای تهیه چیپس و پنیر ابتدا یک ظرف مناسب که بتوان داخل فر یا ماکروفر قرار داد آماده کنید. ابتدا قارچ‌ها را خوب شسته، خشک کنید و بعد به صورت ورقه‌ای خرد کنید.

ژامبون و فلفل دلمه‌ای را نیز خرد کرده و کنار بگذارید.نیازی به چرب‌کردن کف ظرف نیست چون پنیر پیتزا به اندازه کافی چرب هست پس؛ فقط یک لایه چیپس سیب زمینی کف ظرف بریزید.

روی چیپس مقداری پنیر پیتزا ریخته و روی پنیر پیتزا چند برش ژامبون خردشده، مقداری ذرت، چند ورقه قارچ و چند تکه فلفل دلمه‌ای نگینی خردشده بریزید. ظرف را  داخل ماکروفر قرار دهید تا پنیر ذوب شود و مواد انسجام پیدا کنند.(۱تا۲دقیقه)

سپس ظرف را بیرون آورده و دوباره مواد را به صورت‌ لایه‌لایه روی هم بریزید و روی ظرف را پر از پنیر کنید. روی پنیر به مقدار دل‌خواه سس گوجه فرنگی بریزید و دوباره ظرف را  داخل ماکروفر قرار دهید.

بعد از این مدت اگر دیدید پنیر کامل آب نشده یا قارچ‌ها خام هستند، یک یا دو دقیقه دیگر ظرف را داخل ماکروفر قرار دهید.

چیپس و پنیر شما آماده است. می‌توانید آن را با سس کچاب و به همراه یک نوشیدنی خنک مثل موهیتو نعناع نوش جان کنید.

نکته:می‌توانید برای تهیه چیپس و پنیر یا هات چیپس ازچیپس سیب زمینی خانگی و پنیر پیتزا کش‌دار خانگی استفاده کنید. اگر برای تهیه چیپس و پنیر از قارچ استفاده می‌کنید بهتر است از قارچ خام استفاده شود. استفاده از کنسرو ذرت اختیاری است اما ذرت طعم و رنگ زیباتری به پیش غذای شما می‌دهد. همچنین می‌توانید به جای پنیر پیتزا از مخلوط پنیر پیتزا و پنیر چدار استفاده کنید.

نظرات

ارسال پاسخ

ارسال